E-bildirge sisteminden İşçilerinizin SGK sicil numarasına ulaşabilirsiniz!

Sosyal Güvenlik kategorisine 10 Mayıs, 2017 tarihinde eklendi, 710 defa okundu

Soru: Firmamız Nisan ayında işçi sayımızdan dolayı Bireysel Emeklilik kapsamına girmiştir. Nisan bordrolardan Brüt ücretlerin %3’ünü keserek çalıştığımız Bireysel Emeklilik şirketine listeyi gönderdim. İlgili banka benden tüm işçilerin SGK sicil numaralarını da istemektedir. Bu aşamada tüm işe girişlerden 270 işçinin SGK sicil numaralarını elle yazmak zor olacaktır. İşçilerin SGK sicil numaralarını öğrenebileceğim bir alan var mıdır?

E-bildirge sisteminden İşçilerinizin SGK sicil numarasına ulaşabilirsiniz

     Değerli okurum; Yılbaşında yürürlüğe giren Bireysel emeklilik sistemi yeni bir uygulama olmasından dolayı çoğu zaman kafa karıştırıcı soruları da gündeme getirmektedir. Belirttiğiniz üzere Brüt ücretin %3’ü kadar kesintilerin yapılarak BES sistemine dahil olan işçilerin bordro ücretlerinden kesintilerin yapılıp Bireysel Emeklilik şirketi hesabına yatırılması gerekmektedir. İşçilerin Sigorta sicil numaralarının t.c. kimlik numaraları ile eşleştirilmesi açısından sicil numaralarının önemi bulunmaktadır. Siz her bir personelinizin işe giriş bildirgesinden tek tek bunları çıktı alıp yazmanıza gerek bulunmamaktadır. E-bildirge ekranında T.C kimlik nodan sigortalı sorgulama alanından işçilerin T.C. kimlik numaralarını yazarak çıkan sicil numaralarını kopyalayıp bankaya göndereceğiniz listeye ekleyebilirsiniz.

    Sonuç olarak en kısa ve kestirme yöntem E-bildirge ekranındaki kimlik numarasından sigortalı sorgulama ekranı olacaktır. Şu anki sistemde toplu olarak sicil numarasına ulaşabileceğiniz bir ekran bulunmamaktadır. Bir kereliğine bu uygulamayı yapıp ilerleyen aylarda ise işe girenleri aynı yöntemle sorgulama yapıp bankaya iletebilirsiniz.

 

Etiketler : , ,
Yorumlara Kapalı