Geçici İşgöremezlik ödenekleri yine yeniden PTT kanalıyla ödenecek!

Sosyal Güvenlik kategorisine 5 Aralık, 2016 tarihinde eklendi, 866 defa okundu

Evet yanlış duymadınız. Geçici iş göremezlik ödeneği(halk arasında rapor parası) geçmişte PTT kanalıyla ödenirken 2012 yılının ikinci döneminde Ziraat Bankası ile ödenmeye başlamıştı. Şimdi tekrar PTT kanalıyla ödenecek.

Geçici İşgöremezlik ödenekleri yine yeniden PTT kanalıyla ödenecek

Geçici iş göremezlik ödeneği ((halk arasında rapor parası) denilen ödenek bilindiği üzere rapor alan işçilerin 3. gününden başlamak üzere ödenmektedir. İş kazalarında ise raporlu olduğu her gün için ödeme yapılmaktadır. 2012 yılının ikinci yarısından sonra Ziraat Bankası ile ödemelerin yapılacağını kararlaştıran Sosyal Güvenlik Kurumu tekrardan PTT ile anlaşma sağlamıştır. Bu anlaşmanın sağlanmasında ise Ziraat Bankası ile rapor parası ödemelerinin her ayın 8’i ile 14’ü arasında yapılmasından kaynaklandığını söyleyebiliriz. Rapor parasını almak isteyen işçi bu tarihler arasında Ziraat Bankasına başvurmazsa ödemesini alamıyordu. Bir sonraki ayı beklemek zorunda kaldığından da mağdur oluyordu.

Sosyal Güvenlik Kurumu mağduriyeti giderdi!!

Sosyal Güvenlik Kurumuna konu ile ilgili mağduriyetlerinde yansıtılması ile birlikte tekrardan PTT kanalıyla bu ödemelerin yapılması için protokolde 23.11.2016 tarihinde imzalanmıştır

Etiketler : , , , ,
Yorumlara Kapalı