İş kazası ve meslek hastalıkları için yeni bir menü açıldı!

Sosyal Güvenlik kategorisine 30 Kasım, 2017 tarihinde eklendi, 3.052 defa okundu

Değerli okurlarım, Güncel durumlarla ve SGK’nın duyuruları ile ilgili vakit buldukça sizleri bilgilendirmeye çalışıyorum. Sosyal Güvenlik Kurumunun 29.11.2017 tarihinde yayınladığı İŞ KAZASI VE MESLEK HASTALIĞI PROVİZYONLARININ İŞVERENLERCE GÖRÜNTÜLENEBİLMESİ HAKKINDA duyurudan bahsetmek istiyorum.

işkaza

 

İş kazası ve meslek hastalığı bildirim menüsüne Hastane Bildirim Sorgulama menüsü eklenmiştir. Bu menü ile İşverenlerin iş kazası ve meslek hastalığı provizyonu üzerinden muayene ve tedavi olan sigortalı bilgilerini görüntüleyebilmelerine olanak sağlayan menü faaliyete geçmiştir.

İşverenler kimi zaman İş kazası geçiren işçinin iş kaza bildirimlerini yaparken, işçinin eline bir rapor verilmemişse rapor günü, doktor adı gibi bilgileri göremiyordu. Bu bilgiler eksik olunca da iş kaza bildiriminin süresi içerisinde tam bilgilerle yapılması pek mümkün olmuyordu.

Sonuç olarak yeni uygulamanın hayata geçmesi ile birlikte artık Hastane sorgulama alanından istenirse tarihe göre, istenirse de işçinin t.c. kimlik numarasına göre sorgulama yapılabilecektir.

Duyuru için TIKLAYINIZ.

 

Etiketler : , , , , , , ,
Yorumlara Kapalı