İşe başlayacak işçinin özlük evraklarına dikkat!

Sosyal Güvenlik kategorisine 12 Kasım, 2017 tarihinde eklendi, 3.430 defa okundu

Çoğu zaman İş başvurusu yapan işçiler birçok başvurudan sonra mülakat aşamasına gelmişse kendini şanslı hisseder.  Çünkü işe başvuru yapan onca adaydan, mülakata çağırılan bir aday olduğu için mutludur.  Bu mülakat sürecinden sonra birde işe kabul edilmişse ve ücret paketi de beklediği gibiyse artık o işyerinde işe başlamak için istenilen özlük evraklarını hazırlayabilecektir.

özlük

Özlük evrakları kısa sürede hazırlanabilir!

İşe başlamada işverenin istemiş olduğu özlük evraklarını hazırlamada işçiler önceden 1 güne yakın bir süre bu evrakları hazırlamakla meşgul oluyorlardı. Artık bu evraklar E-devlet sisteminin aktif bir şekilde kullanılmaya başlamasıyla çok daha kısa sürede tamamlanabilmektedir. Adli sicil kaydı,ikametgah, nüfus kayıt örneği gibi evraklar E-devletten alınabilmektedir. Önceden bu evrakların temini için kuyruklarda beklenirken, artık sadece bir şifre ile alınması, hem işveren için işçiyi işe başlatmada daha kısa sürede evrak teminini sağlaması, hemde işçinin zaman kaybının önüne geçilmesinde önemli bir adım oldu.

Artık detaylı Nüfus kayıt örneği de E-devletten alınabilmektedir.

İşe başlamada işçinin asgari geçim indirimini belirleyecek evraklardan biri olan Nüfus kayıt örneğini de artık E-devletten almak mümkündür. Önceden sadece işçinin kendisi için olan bilgiler bu sistemden alınabilirken, artık hem aile için(anne-baba,kardeş), hem işçinin kendisi için, hemde işçinin sadece kendi ailesi için(eş,çocuk) bu evrak E-devletten temin edilebilmektedir.

Sonuç olarak işe başlamak için hazırlanabilecek evraklardan çok fazla zaman kaybı yaşamadan E-devletten bu evrakların temin edilebilmesi mümkün hale gelmiştir.

Etiketler : , , , , ,
Yorumlara Kapalı