İşe giriş ve İşten çıkışlarda nakil kodu belirsizliği ne olacak!

Sosyal Güvenlik kategorisine 5 Temmuz, 2017 tarihinde eklendi, 2.538 defa okundu

Değerli Okurlarım, Mayıs ayının sonlarına doğru İşe giriş ve işten çıkış ekranlarında bir kaç günlüğüne sisteme girmekte sorunlar yaşamış ve sonrasında Sosyal Güvenlik Kurumu sigortalı işe giriş ve işten çıkış menülerinde Nakil işlemi yapılacak işçinin çıkış kodunun 16 nakil olarak seçilmesi halinde, işçinin nakil gideceği işyerinin SGK sicil numarasının yazılması zorunluluğu gelmiş, aynı şekilde işe giriş işlemi de nakil işleminden dolayı yapılıyorsa nakil geldiği yerin SGK sicil numarasının yazılması zorunlu hale gelmişti. Hatta 31.05.2017 tarihinde Sosyal Güvenlik Kurumu İşverenlere bu durumu bir duyuru ile bildirmişti.

İşe giriş ve İşten çıkışlarda nakil kodu belirsizliği ne olacak

Sistemde neler oluyor!

Bayram sonrası Nakil olarak işe giriş ve işten çıkış yapmaya çalışan işverenler sistemdeki ekranın eski haline geldiğini ve Nakil SGK sicil numarası alanının ise olmadığını gördüler.

Cezalık durumda neler olacak!

İşe giriş ve İşten çıkış ekranı 31.05.2017 tarihindeki duyurudan önceki ekrana döndüğü için bugünlerde nakil işlemi yapacak olan uygulayıcılar Nakil SGK sicil numarası alanının olmamasından dolayı, eski usulde yani duyuru yayınlanmadan önceki uygulamada olduğu gibi bir nakil süreci uygulayacak olanlar kendilerine bu işlemden dolayı bir cezanın uygulanıp uygulanmayacağını merak etmektedirler.

Sistem ağır çalışıyor!

Bir kaç gündür işe giriş ve işten çıkış ekranında sistemden kullanıcıyı atmalar ve şifre girişi zaman zaman hata vermektedir. Bu hatalar nakil işleminin olmasından öncede aynı şekilde olmaktaydı. Hal böyle olmakla birlikte İşe giriş ve işten çıkış menülerinde yeni bir düzenleme olacağını düşündüğümden dolayı yeni bir revizeye de hazır olmalıyız sanırım!

Etiketler : , , , , ,
Yorumlara Kapalı