Emekli personelin sehven 5510 dan bildirimi hakkında

Soru & CevapCategory: Sosyal GüvenlikEmekli personelin sehven 5510 dan bildirimi hakkında
başak sordu 1 sene önce

Taner Bey Merhaba,
04.10.2016 tarihinde işe girişini yaptığım emekli personelimi paket programına sehven 5510 olarak kaydedip bugüne kadarda 5510 olarak e-bildirgeye bildirilmiştir. Personelim bugün hastaneye gidince fark ettik durumu. Bu durumda bir dilekçe ile birlikte iptal ve ek vererek sgk ya gitmemiz gerekiyormuş. Dilekçe örneğiniz var mıdır bu olaya uyarlanabilecek? ayrıca elden ek iptal işlemini nasıl yapacağız? böyle bir işlemi ilk defa yapacağım yönlendirmelerinizi rica ederim. 

1 Cevap
Taner ÖZDEMİR İş ve Sosyal Güvenlik Danışmanı cevaplandı 1 sene önce

Merhaba,
Emekli olan işçinizin bildirge düzeltmesi için dilekçe ile iptal ek bildirge vermeniz gerekmektedir.
………………… SGK Müdürlüğü
Dairenizde ……………………………….. SGK işyeri sicil numarası ile işlem görmekteyiz. Ekte işe girişi bildirgesi bulunan personel ………… tarihinde emekli olarak aylık prim hizmet belgesi verilmesi gerekirken ………………………………. dönemlerde sehven 5510 sayılı kanun kapsamında bildirgeleri verilmiştir. Ekte 5510 sayılı kanun maddesine istinaden iptal bildirge ve yine SGDP’ne tabi personeller için düzenlenen ek bildirgenin işleme alınarak personelin tahakkuk  kaydının düzeltilmesi hususunda gereğini bilgilerinize arz ederiz.
şeklinde bir dilekçe yazıp ilgili kuruma elden götürmeniz gerekiyor. Menülerimde Bülten kısmına mail ve telefon numaranızı yazarsanız sizi Bordro,Özlük,SGK whatsap grubunada dahil edip oradanda online olarak destek alabilirsiniz.