Vizite giriş sistemi değişti!

Sosyal Güvenlik kategorisine 16 Mayıs, 2017 tarihinde eklendi, 1.872 defa okundu

Bilindiği üzere işçilerin almış oldukları raporlar SGK’nın vizite giriş sistemi üzerinden şifrelerin girilmesiyle, ya da kullanılan paket programlardan sisteme bağlanılarak yapılmaktadır.

Vizite giriş sistemi değişti

Sosyal Güvenlik Kurumu vizite giriş sisteminin ana ekranına E-Bildirge ve İşe giriş bildirgesi ekranlarında olduğu gibi Güvenlik kodu anahtarı uygulaması getirmiştir. Bundan sonra vizite giriş sisteminden işçilerinizin iş göremezlik raporlarını onaylamak için girdiğinizde sadece kullanıcı kodu ve işyeri şifresi değil, bunun yanında ekranda gözüken Güvenlik kodu anahtarının da girilmesi gerekecektir.

                Paket programlar yine güncellenecek!

     Sosyal Güvenlik Kurumunun yapmış olduğu her yenilikte uygulayıcıların kullanmış olduğu paket programlarında yazılımsal olarak güncellenmesi gerekiyor. Güvenlik kodu uygulamasında da yine kullanılan paket programın güncellenmesi gerekecek. Kimi kullanıcılar kullandıkları paket programlardan E-bildirge, İşe giriş, vizite giriş alanlarına direk bağlanmaktadır. Vizite giriş alanına da bundan sonra direk bağlanıp sadece güvenlik anahtarı girilebilmesi için yazılımcıları ile görüşmeleri gerekecektir.

Etiketler : , , , ,
Yorumlara Kapalı